Please Wait...

Witajcie!

Nazywam się Anna Pieczyńska...

Od 1994 jestem posiadaczką najwspanialszej z ras, czyli Hovawarta. Na mojej stronie postaram się przekazać Wam jak najwięcej informacji o tej wspaniałej rasie, a także o moich psach i o mnie samej ;-) Nieskromnie muszę stwierdzić ;-), że moja strona w przeciągu ostatnich 20 lat rozbudowała się do tego stopnia, że jest chyba największą prywatną stroną o hovciach w internecie (jeśli ktoś znajdzie bardziej obszerną, bardzo proszę o sprostowanie ;-) Stronka cały czas się rozrasta i prawie codziennie jest uaktualniana. Mam nadzieję, że znajdziecie tu wiele cennych informacji, pooglądacie zdjęcia tysięcy psów z całej Europy, no i że spędzicie tu miło czas ;-)

Więcej Info O Mnie

Po lewej stronie jest menu, z którego można łatwo przejść do kolejnych podstron.

Dział "Nowości" to podstrona, na której umieszczam aktualne zmiany na stronie oraz donoszę o sukcesach moich psiaków i ich rodziny. Dział "Archiwum" to nowości z ubiegłych lat. Jeśli ktoś chce wiedzieć co się działo u mnie i psiaków w ostatnich latach, zapraszam do lektury ;-)

W dziale "O mnie" znajdziecie informacje o mnie, mojej hodowli i moich założeniach hodowlanych, czyli czym się kieruję przy doborze par hodowlanych, na co zwracam największą uwagę i jakie psy odzwierciedlają mój obraz hovawarta, a jakie są po prostu niezgodne ze wzorcem. Po wielu latach dojrzałam do bycia hodowcą. Hodowcą nie z przypadku, który posiada sukę i musi ją rozmnożyć. Chcę być hodowcą świadomym, ambitnym i dążącym do wytyczonych sobie celów. Po ponad 15 latach uczenia się, zdobywania wiedzy na temat kojarzenia psów, ich odchowywania i prowadzenia, chyba wreszcie będę mogła wprowadzić moje zamiary w życie ;-) W tym dziale piszę także o organizowanych przeze mnie zjazdach i szkoleniach hovciów oraz o testach psychicznych dla szczeniąt, które przeprowadzam w każdej hodowli, która wyrazi na to chęć.

Bardzo obszerny dział to dział informacyjny "Hovawart - O rasie". Składa się on z podstron: "Opis rasy", "Wzorzec", "Historia rasy", "Genetyka", "Zdrowie", "Hovawarty w Europie", "Statystyki dla rasy", "Warto wiedzieć".

"Opis rasy" to pigułka na temat hovcia.

"Wzorzec" przedstawia standard FCI Nr 190 rasy hovawart.

"Historia rasy" to bardzo ciekawy dział traktujący o pochodzeniu hovawarta, ale też znajdują się tam informacje o poziomie hovciów w krajach europejskich i Polsce, zasadach hodowlanych w Niemczech oraz statystyki dotyczące polskich hovciów, a także spostrzeżenia na temat wystaw polskich organizowanych przez Związek Kynologiczny.

"Genetyka" to ciekawy opis skąd się biorą różne umaszczenia u hovciów i informacje teoretyczno-genetyczne na temat rozmnażania ;-)

"Zdrowie" to opis najważniejszych chorób, które zdarzają się w rasie.

Dla zainteresowanych innymi hovciami niż tylko polskimi, przygotowałam podstronę "Hovawarty w Europie", gdzie można znaleźć fotki wielu znanych i cenionych hovciów na przestrzeni ostatnich lat, przede wszystkim z ojczyzny rasy. Na tejże podstronie znajdziecie obraz hovcia, jakim powinien on być. Są tam championy niemieckie, zwycięzcy Europy, Świata, Klubów - psy, które wywarły na mnie wrażenie i które uważam za wzorcowych przedstawicieli rasy lub chociaż takie, które powinny się znaleźć wśród "śmietanki hovciowej" Europy ze względu na swe osiągnięcia.

"Statystyki dla rasy" to dział, który dotyczy statystyk dla hovciów w Polsce, podzielony jest na 3 części: statystykę ogólną, statystykę miotów wg lat i wystaw wg lat.

Bardzo ważny dział to "Warto wiedzieć". Powinien go przeczytać każdy. Dotyczy on hodowli w Polsce, psów bez rodowodu, nierzetelnych hodowców i wymagań hodowlanych dotyczących rasy hovawart. Znajdują się tam także przykłady wad eksterierowych występujących u hovawartów.

Kolejny dział to "Nasze psy", który dzieli się na podstronę "O moich psach", gdzie zostały opisane moje hodowlane psiaki, następnie na "Suki w hodowli" (Luka, Kira, Vera, Juna), "Na Emeryturze" (Vegas), "In Memoriam". Przy każdym z moich psów są linki do ich rodowodów, zdjęć rodziny, potomstwa i ich osobistych galerii, gdzie moje psiaki opowiadają o swoim życiu.

Najważniejszy dział to "Hodowla", dzieli się ona na: "Nasze mioty" - to strona o szczeniaczkach urodzonych u nas, podsumowaniem naszych wychowanków jest "Tabela miotów"; następnie na "Reproduktory", czyli hodowlane samce pochodzące z naszej hodowli; oraz ostatni dział "Nasze wnuki" - to podstrona, gdzie prezentuję szczeniaki z miotów, które kojarzyłam, oparte zazwyczaj na potomkach moich chłopaków.

W dziale "Szczenięta" znajdziecie aktualne i przyszłe mioty z różnych kojarzeń, najczęściej zagranicznych, które planuję z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, biorąc pod uwagę wiele aspektów, ale przede wszystkim pochodzenie, zdrowie i psychikę rodziców.
Na stronie "Szczenięta" znajduje się jeszcze podstrona "Czego oczekuję od nabywcy mojego szczenięcia".

Zbliżamy się do końca ;-) Dział "Moje Sędziowania" to zdjęcia z wystaw, w których brałam udział jako sędzia :)

Dział "Linki" to lista przekierowań do wielu hovawarcich i psich stron w całej Europie.

Na samym końcu listy jest e-mail i Kontakt do mnie. Podane są także komunikatory, za pomocą których można się ze mną skontaktować. Proszę jednak o wcześniejsze przesłanie emaila, w celu autoryzacji.

Tak więc, jeśli masz, drogi zwiedzający moją stronkę, jakieś pytania, chciałbyś porozmawiać o hovawartach, nabyć szczeniaczka (z hodowli domowej, ze szczeniakami wychowywanymi w miłej, rodzinnej atmosferze) lub uzyskać porady na temat doboru reproduktora dla swojej suki w kraju lub za granicą - nie krępuj się, pisz lub dzwoń!