J E Ś L I   C H C I A Ł B Y Ś   S Z C Z E N I Ę   Z
M O J E J   H O D O W L I ....


W odchowywaniu moich szczeniąt będę się kierowała przede wszystkim zasadami niemieckimi, gdyż uważam, że hodowcy niemieccy robią naprawdę dobrą robotę, a ich szkraby są zadbane fizycznie i przede wszystkim psychicznie. Podstawą socjalizacji będzie stały kontakt z człowiekiem i z innym psiakami. Szczeniaczki będą się rodziły i spędzały pierwsze tygodnie swego życia w domu, zaś od 3-4 tygodnia, w zależności od pogody, będą także przebywały po kilka godzin na dworze, by poznawać świat je otaczający i łapać słoneczka ;-) Na podwórku (lub w domu w zależności od pory roku) maluchy będą miały przygotowany plac zabaw, na wzór niemiecki. W 7-8 tygodniu zapoznają się z jazdą samochodem, by czekająca je droga do nowych domów nie była zbyt dużym stresem. Przez pełne 8 tygodni szczeniaki będą miały całodzienny kontakt z małym dzieckiem. Maluchy do nowych rodzin trafią po skończeniu 8 tygodni. Karmione będą tylko najwyższej jakości karmą. Oczywiście będą zaszczepione i trzykrotnie odrobaczone. Przy odbiorze zaopatrzone w metryczkę, paszport, wyniki testów psychicznych, wyprawkę i "instrukcję obsługi szczeniaczka".

Czego oczekuję od nabywców moich szczeniąt: przede wszystkim miłości, cierpliwości i konsekwencji ;-) Pragnę zachować stały kontakt z nowymi rodzinami moich szczeniąt. Mile widziane osoby aktywne, które mają czas na spacery z psem i jego szkolenie. Domki z ogródkiem nie są wymagane, ale mile widziane ;-) Oczekuję od przyszłych właścicieli, że po 18 miesiącu życia ich brzdąców przebadają je pod kątem dysplazji. W tym celu w umowie kupna zawarta jest klauzula o karze umownej za NIE wykonanie badania na dysplazję. Jestem jedynym hodowcą w Polsce, który bezwarunkowo wymaga prześwietlenia każdego swojego szczeniaka. Robię to dla Waszej wiedzy o zdrowiu Waszego psa, dla swojej hodowli oraz dla dobra rasy. Tylko wiedza poświadczona stosownymi badaniami pozwala na świadome hodowanie psów.

Aktualnie w hodowli są cztery suki hodowlane, wszystkie urodzone w naszej hodowli: Vegas - córka naszej niemieckiej Maggy, o pełnym niemieckim rodowodzie, Madra - córka naszej najstarszej Dottir, córka Vegas - Luka oraz najmłodsza córka Maggy - Kira.
W wieku 7 lat na hodowlaną emeryturę przeszła norweska Dottir, zaś w roku 2014 niemiecka Maggy.
Wszystkie nasze suki mają ciekawe, zachodnie pochodzenie. Kryte są zawsze zagranicznymi psami. Są zdrowe, wolne od dysplazji, chorób oczu, serca i DM. Vegas jest dla mnie ideałem hovawarta, o doskonałym pochodzeniu, świetnym zdrowiu, rewelacyjnym temperamencie i psychice i w dodatku wielkiej urody, co udowodniła na wielu wystawach w całej Europie, wygrywając nawet w stawce 300 hovawartów. Mam nadzieję, że także jej dzieci będą równie udane. Madra jest wnuczką naszego pierwszego psa - sławnego Aggy-ego, z krycia jego norweskiej córki w Niemczech. Doskonałego zdrowia, o stabilnej, przyjaznej psychice i także wielkiej urody. Luka to czarne szczęście o ciekawym w większości niemieckim rodowodzie, z domieszką szwedzkiej krwi. Kira ma pełne niemieckie pochodzenie. Obie młode suczki dopiero zaczynają swoje kariery.

Mam nadzieję, że moje wymagania nie są zbyt wygórowane, no ale w końcu oddam Wam moje wychuchane maluszki i chcę, by zarówno Wy jak i one byliście szczęśliwi i zadowoleni ze wspólnego życia ;-) Zawsze jestem i będę do dyspozycji w razie pytań czy problemów.