Rozwiązanie Klubu Hovawarta w Polsce


W związku z nieustannymi kłamstwami na mój temat oraz wprowadzeniem w błąd całego środowiska hovawarciego w Polsce i na świecie przez osoby z Zarządu rozwiązanego Klubu Hovawarta w Polsce w osobach przede wszystkim Aleksandry Pasko, Doroty Muchy i Katarzyny Godlewskiej, chciałabym Państwa poinformować, że Sąd Cywilny dwóch instancji potwierdził, że winnymi rozwiązania polskiego Klubu Hovawarta jest Zarząd tegoż Klubu oraz pośrednio Aleksandra Pasko poprzez swoją działalność w Komisji Rewizyjnej Klubu. Wyrok jest prawomocny. Klub został rozwiązany przez Zarząd Główny ZkwP w roku 2011 z powodu licznych nieprawidłowości, których dopuścił się Zarząd Klubu. Ta decyzja tak mocna zabolała panie działaczki, że aby odsunąć od siebie winę, do tej pory w Europie i Polsce rozgłaszają nieprawdziwą informację, że to ja i Anna Lang jesteśmy winne rozwiązania Klubu. Bo nie winni są ci, którzy dopuszczają się nieprawidłowości, kłamstw, działań na szkodę hodowców, tylko ci, którzy mają odwagę powiedzieć "dość".
Nie chciałam upubliczniać wyroków, gdyż uważam tę sprawę za żenującą i śmieszną, ale zostałam znowu do tego zmuszona poprzez kolejne wprowadzenie w błąd wszystkich hovawarciarzy przez Aleksandrę Pasko, która ponownie twierdzi w Polsce i Europie, ze wygrała proces. To jest nieprawda. Sąd Okręgowy i Sąd Apelacyjny odrzucił pozew Aleksandry Pasko i przyznał mi rację w każdym aspekcie rozwiązania Klubu i nieprawidłowości, które miały w nim miejsce, a których dopuściła się Aleksandra Pasko oraz Zarząd Klubu.
Ponadto Aleksandra Pasko nie miała prawa publikować oświadczeń w moim imieniu i za to też zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Każda osoba, która usłyszała od A.Pasko, że moja suka Maggy ma "jakąś" wadę dyskwalifikującą powinna wiedzieć, ze A.Pasko w Sądzie zaprzeczyła jakoby takie informacje rozgłaszała. K.Godlewska pod przysięgą zeznała, ze informacje te rozpowszechniała Anna Rutkowska - właścicielka psa z hodowli A.Pasko.
Czytając wyrok proszę zwrócić uwagę, iż Sąd napisał wyraźnie, że nie daje wiary w zeznania pań z Zarządu Klubu. Ważną informacją jest też to, że decyzją Sądu Karnego prokuratura ma wszcząć w tej sprawie postępowanie. Takie są skutki składania nieprawdziwych zeznań w Sądzie dla A.Pasko.

24.08.2016 Aktualizacja: Dnia 21.07.2016 Sąd Najwyższy odmówił przyjęcia skargi kasacyjnej Aleksandry Pasko do rozpatrzenia, uznając ją jako całkowicie bezzasadną! Miejmy nadzieję, że na tym zakończy się to żałosne publiczne leczenie kompleksów przez powódkę, która zaangażowała w swoje żale całe państwo i mnóstwo ludzi. Trzy kolejne instancje Sądów uznały, że to ona i jej koleżanki z Zarządu Klubu Hovawarta są winne jego rozwiązania i najwyższy czas się z tym pogodzić i w końcu przyznać do winy.
Pamiętajcie Hovawarciarze popierający taki twór jak Polska Hovawart, że jest on prowadzony przez osobę, przez którą nie ma w Polsce rzetelnego, uczciwego Klubu Hovawarta.

Wyrok Sądu Okręgowego.
Wyrok Sądu Apelacyjnego.
Wyrok Sądu Najwyższego.