H o v a w a r t y   w   E u r o p i e
H o v a w a r t s   i n   E u r o p e
H o v a w a r t e n   i n   E u r o p a


Int.Ch. - Champion Miêdzynarodowy
Dt.VDH.Ch. - Champion Niemiec VDH
Dt.Klub Ch. - Klubowy Champion Niemiec
Dt.Klub Jd.Ch. - Klubowy M³odzie¿owy Champion Niemiec
Öst.Jd.Ch. - M³odzie¿owy Champion Austrii
Lux.Ch. - Champion Luxemburga
Fin.Ch. - Champion Finlandii
S.Ch. - Champion Szwecji
N.Ch. - Champion Norwegii
DK Ch. - Champion Danii
Est.Ch. - Champion Estonii
Öst.Ch. - Champion Austrii
Fr.Ch. - Champion Francji
It.Ch. - Champion W³och
Belg.Ch. - Champion Belgii
NL.Ch. - Champion Holandii
SK Ch. - Champion S³owacji
CR Ch. - Champion Czech
PL.Ch. - Champion Polski
Hung.Ch. - Champion Wêgier
IHF Ch. - Champion Miêdzynarodowej Federacji Hovawartów
Euro Ch. - Champion Europy
ClubSg - Zwyciêzca Klubu Niemiec
ClubJdSg - M³odzie¿owy Zwyciêzca Klubu Niemiec
Öst.ClubSg - Zwyciêzca Klubu Austrii
Öst.ClubJdSg - M³odzie¿owy Zwyciêzca Klubu Austrii
It.ClubSg - Zwyciêzca Klubu W³och
CR ClubSg - Zwyciêzca Klubu Czech
SK ClubSg - Zwyciêzca Klubu S³owacji
Fr.ClubSg - Zwyciêzca Klubu Francji
Hung.ClubSg - Zwyciêzca Klubu Wêgier
WeltSg - Zwyciêzca ¦wiata
WeltJdSg - M³odzie¿owy Zwyciêzca ¦wiata
FCI-ESg - Zwyciêzca Europy FCI
FCI-EJdSg - M³odzie¿owy Zwyciêzca Europy FCI
VDH-ESg - Zwyciêzca Europy VDH
VDH-EJdSg - M³odzie¿owy Zwyciêzca Europy VDH
BSg - Zwyciêzca Niemiec (Bundessieger)
BJdSg - M³odzie¿owy Zwyciêzca Niemiec
Öst.Sg - Zwyciêzca Austrii
IHF Sg - Zwyciêzca Miêdzynarodowej Federacji Hovawartów (tytu³ przyznawany na Klubówce)
PLSg - Zwyciêzca Polski
Fr.Sg - Zwyciêzca Francji
FIN Sg - Zwyciêzca Finlandii
Lt.Sg - Zwyciêzca Litwy
Landessieger - Zwyciêzca Landu
Bundeslesistungsieger - U¿ytkowy Zwyciêzca Niemiec
VPG 1, VPG 2, VPG 3 - pies obroñczy 1º, 2º, 3º
Sch H1 / VPG 1, Sch H2 / VPG 2, Sch H3 / VPG 3 - pies obroñczy 1º, 2º, 3º (stare nazewnictwo)
IPO I, IPO 2, IPO 3 - pies obroñczy 1º, 2º, 3º (egzamin miêdzynarodowy)


PSY - DOGS - RÜDEN:


Ivanhoe vom Garten der Freiheit (AUS) (2006), Öst.ClubSg `09


Kalisto vom Gablitztal (AUS) (2006), Int.Ch. (CIB&CIE), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Slo.Ch. Öst.Ch. Öst.Jd.Ch., 3 x Öst.BSg`08`09`10, FCI Jahrhundertsieger`11, Austrian Double-Champ.`07, Austrian Show Winner`08 IPO 2


Ulsan Gasko Prim (2005), Int.Ch. IHF Ch. CR.Ch. SK.Ch. CR.Jun.Ch. SK.Jun.Ch., SK ClubSg `06 `08, Hung.ClubSg `08, Öst.Sg `07, CR ClubSg `09 IPO2


Uno Gasko Prim (2005), Int.Ch. PL.Ch. CR.Ch. SK.Ch. WeltSg `09 ZVV1


Csandro von Wackerbarth (2005), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Lux.Ch. Schw.Ch. IPO 3


Frisko vom Hause Luka (2005), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. VPG 3 IPO 3


Bjarni von Almodis (2005), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. DK.Ch. Lux.Ch. Dt.Jd.Ch. Dt.Klub Jd.Ch. BJdSg 06, VDH-EJdSg `07, VPG 1


Pusztai Pandur Zandor Vernon (HUN) (2005), Öst.Ch. Hung.Ch. Hung.Jd.Ch. Hung.ClubSg `08, Hung.Klub Jd.Sg `06, Middle East European Winner `09, ÖKV Centenniel Winner `09


Izan von Ascona (2005), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch.


Iron von Ascona (2005), Dt.Klub RZV Jd.Ch. VPG 2


Cooper ex Canis Lupus (2003), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Öst.Ch. IPO 3 Körung


Canis ex Canis Lupus (2003), Dt.VDH.Ch. VPG 3 Körung


Bolek vom Kahltal (2003), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. ClubSg `08


Joker von Jesses Meute (2003), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. BSg `05


Karuso von Jesses Meute (2003), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch.


Carlos von der Endmoräne (2003), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. ClubSg.


Alvaro von der Beverquelle (2003), Dt.VDH.Ch. VDH-ESg `08 BJdSg `04


Cid vom Alten Schulweg (2002), VPG 3


Baxter ex Canis Lupus (2002), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. BSg `08 IPO 3 VPG 3


Alkiz von Almodis (2002), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Dt.Klub Jd.Ch. Dt.Jd.Ch. ClubJdSg


Iv von Jesses Meute (2002), Dt.Klub Ch.


Artje-F von den Hollenstedter Rabauken (2001), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub.Ch. VDH-ESg `06 ClubSg `06


Falk von der Jagsthöhe (2001), Merkmalslinie Wesen und Leistung VPG 3


Nick vom Albertinenweg (2001), ClubSg `04`05


Bellfast von der Haselhöhe (SLO) (2001), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub.Ch. Öst.Ch. SL.Ch. Horv.Ch. Hung.ClubSg `06 SL.ClubSg `03 `04 `05 `06 `07 SL.ClubJdSg `02 IPO 2


Pokolbéli-Rosszcsont Balu Captain (HUN) (2001), Int.Ch. Hung.Ch. Hung.Jd.Ch. SK.Ch. HR.Ch. IPO 1


Alfi von der Torwitzer Tannen (2000), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Dt.Jd.Ch.


Erek vom Schlangenweiher (2000)


Biko van de Bremmerstee (HOL) (2000), IHF Ch. Dt.VDH.Ch. NL.Ch. N.Ch. NL.Vet.Ch. Dt.Vet.Ch. VDH-ESg `07, NL.Sg `07 `09, NL.ClubSg `06, Belg.ClubSg `04 `05, UK ClubSg `04 `06, N.ClubSg `08


Bojan vom Vögele Hof (2000), Dt.VDH.Ch. VPG 3


Dastin von Allemania (HUN) (2000), Hun.Ch. Hun.Jd.Ch. Öst.Sg `04 Hung.ClubSg `02


Arthur von Wackerbarth (1999), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. BSg `01 `04 VDH-ESg `05 VPG 3


Atze von Wackerbarth (1999), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. IPO 2


Atze vom Scheunenweg (1999), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch.


Cherom vom Brahmetal (1999), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. VDH-ESg `02 ClubSg `03 VPG 3


Gigur von Griessesch (1999), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. VPG 3


Kosta vom Wittlerdamm (1999), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub.Ch. Lux.Ch.


Aik vom Engolling (1998), VPG 3 Bundesleistungsieger `01


Aron vom Poetenhügel (1998), Dt.VDH.Ch. WeltSg `03 VPG 2


Bono vom Garten der Freiheit (AUS) (1998), IHF.Ch. Öst.Jd.Ch. Öst.ClubSg `00 `01 `03 Öst.Sg `02 FH1


Bruno von Ascona (1998), Dt.VDH Ch. Dt.Klub Ch. Landessieger `03


Carleon Gold Mondeo (CR) (1998), Int.Ch. IHF Ch. CR Ch. SK Ch. Dt.VDH Ch. Hung.Ch. WeltSg `02


Cosmo von Ascona (FIN) (1998), FIN Sg `01


Jambo vom Wittlerdamm (1998), Dt.Klub Ch. Dt.Klub Sieger HZD '03


Colany von Jesses Meute (1998), Dt.Klub Jd.Ch.


Arne vom Brambusch (1998), VPG 3


Odin des Leus Altiers (B) (1998), Int.Ch. Fr.Ch. Belg.Ch. Fr.ClubSg `00 Fr.Sg `01 IPO 1


Robenhof`s Ackebono Apache (N) (1998), N.Ch. DK Ch. NV-`02 `04 KORAD


Adamo von Ascona (1997), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Dt.Klub Jd.Ch. ClubJdSg `98 VDH-EJdSg `98 BSg `99


Amigo von Ascona (1997), BSg `02


Avalon von Ascona (1997), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. SCH H2


Aragon vom Haus im Nussgarten (AUS) (1997), Öst.Ch. Öst.Jd.Ch. Öst.ClubSg `00 IHF Sg `00


Gipstern`s Atom (FIN) (1997), Int.Ch. Fin.Ch. S.Ch. WeltJdSg `98 Sch H1


Hasko Gasko Prim (CS) (1997), CR Ch. PL.Ch. WeltSg `02 FCI-ESg `03 CR ClubSg `03


Vitis vom Gaudihof (NL) (1997), Fr.Ch. Fr.ClubSg `01


Adson vom Grossen Woog (1996), Sch H1


Aron vom Roten Mohn (1996), Dt.Klub Ch. Sch H3


Artax vom Bohrertal (1996), Dt.VDH Ch. Dt.Klub Ch.


Balu vom Merzbacher Hof (1996), ClubJdSg `97


Elliegardens Black Gaston (S) (1996), S.Ch. IHF Sg `98 Sch H1


Falko von der Elbperle (1996), Dt.Klub Ch. Sch H1


Festus von der Elbperle (1996), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch.


Freddie von der Elbperle (1996), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. CR Ch. IHF Ch. VDH-ESg `00 BSg `00 ClubSg `01`02 Sch H3


Ballooner`s Bosse (B) (1995), Int.Ch. Fr.Ch. Belg.Ch. Fr.ClubSg `99 IPO1


Crash von der Rasselbande (1995), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. VDH-ESg `99


Alarich vom Kressbach (AUS) (1994), Int.Ch. Öst.Ch. Öst.Jd.Ch. FCI-ESg `96 Sch H3


Alex von der Gräfenburg (1994), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Lux.Ch. Sch H2


Arek vom Schleuseberg (1994), Dt.VDH.Ch.


Banause von der Rasselbande (1994), Dt.Klub Ch. Sch H3


Carlos vom Toberbusch (1994), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Lux.Ch. ClubSg `99 `00 ClubJdSg `95 Sch H3


Cody vom Toberbusch (1994), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Sch H3


Houwaert`s Darouch Itto (B) (1994), Int.Ch. Fr.Ch. Belg.Ch. IPO1


Aldo vom Deichselbachtal (1993), Sch H3 Bundesleistungsieger `01


Biber vom Teckenhahn (1993), ClubSg `97 BSg `97 Sch H1


Denny von der Hausbergkante (1993), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch.


Dick vom Oberwald (1993), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Lux.Ch. VDH-ESg `96 Sch H2


Dürrer von der Rumesburg (1993), Sch H3


Hegyi Döme (HUN) (1993), Hung.Sg Hung.Club Sg


Lintrollets Omar Sharif (S) (1993), Int.Ch. DK Ch. S.Ch. IHF Ch. IHF Sg `96 Sch H3


Lintrollets Oscar Wilde (S) (1993), Int.Ch. N.Ch. IHF Ch. Nord Winner `00 Sch H3 KORAD 


Barry vom Weissblauen Fähnelein (1992), LandesSg


Gardavarens Only the Lonely (S) (1992), S.Ch. Sch H1


Hoffen-Hills Hauswart de Noir (FR) (1992), FR.Ch.


Hoffen-Zelle Astrantia (FIN) (1992), Fin.Ch. Sch H1


Kevin von der Zollbrücke (1992), Dt.VDH.Ch.


Presto vom Ünglinger Tor (1992), ClubSg `96


Sar-Vuoren Isoiivari (FIN) (1992), Fin.Ch.


Su-Ja Ponto (AUS) (1992), Int.Ch. Öst.Ch. IHF Ch. Öst.Sg Öst.ClubSg Sch H3 IPO 3


Asmus von der Goldkutte (1991), Dt.VDH.Ch. ClubSg `94 Sch H3


Baldo von der Grauen Stadt (1991), WeltSg `96 Sch H3


Hoffen-Haus Brunello (FIN) (1991), Fin.Ch. DK Ch. Est.Ch. N.Ch. S.Ch. KBHV-96, Burgenlandsieger-00


Hoffen Zelle Buxus (S) (1991), Fin.Ch. DK Ch. FCI-Esg `97


Hova Bonde`s Enrico (DK) (1991), DK Ch.


Kaunottaren Othello (FIN) (1991), Fin.Ch. Est.Ch. S.Ch. DK Ch. WeltSg `98 PLSg `94


Orkan von der Ordensburg (1991), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Lux.Ch. ClubSg `98 BSg `95 BJdSg `92 Sch H3


Bingo von der Marienburg (1989), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. ClubSg `93 FCI-ESg Sch H3


Chuck vom Nordsturm (1989)


Cliff von der Haardt (1989), IPO 3, VPG 3


Su-Ja Mik (1989), Dt.VDH.Ch. Sch H3


Alf vom Holter Berg (1988), ClubSg `92 Sch H3


Danny von Deutsch-City (1988), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. WeltSg `91 `92 ClubSg `91


Ferro von den Rheinauen (ur. 1988), Int.Ch. Sch H2


Hovriket`s Tasmans-Pride (S) (1988), IHF Ch. N.Ch. Nord Winner `94 `95 Swedish Winner `95


Lorbass von der Poststrasse (1988)


Bogy vom Gut Oberau (1987), Sch H3


Berengar aus dem Schwarzen Haus (1987), Sch H3 Körung
(Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. BSg '88 BH AD FH Sch H3 Körung Andi vom Kraichgau - Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. BH Sch H2 Luna v.d. Birkenheide)


Boligru aus dem Schwarzen Haus (1987), Sch H3 Körung


Junior von Ascona (1987), Int.Ch. Sch H3


Asko Tyrus (CR) (1986), Int.Ch. CR.Ch. PL.Ch. CR-ClubSg PLSg IPO1


Chris vom Bergedorf (1986), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. BSg `89 Sch H3


Racker von der Birkenheide (1986), BH AD VPG 3 FH 1


Alf von der Urd (1985), Sch H2


Don vom WIlden Jäger (S) (1985), Int.Ch. S.Ch. N.Ch. Bundeslesistungsieger `89 Sch H3


Dukat von Laurin (1985), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. ESg `89 `90 ClubSg `89 Sch H1


Goucho vom Schondratal (1985), BSg `90 `91 Sch H3 (& Bär von der Ordensburg)


Dargo vom Spreetal (1985), DDR Ch. DDR Sg.


Lintrollets Djingis Khan (S) (1985), Int.Ch. IHF Ch. N.Ch. Nord Winner `89 `90 `92 Swedish Winner `90 `92 LP KORAD


Andi vom Kraichgau (1984), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. BSg `88 Sch H3


Arrak vom Heidkamp (1984), Sch H3


Eggi zur Bärenschlucht (1984), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. BSg `86 Sch H1


Artus vom Wirtemberg (1983), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Lux.Ch. Sch H3


Barry von Arminius (1983), Sch H3


Eick von der Poststrasse (1983)


Jago von der Ehrenpforte (1983), ClubSg `90


Aik vom Reet (1982), Sch H3 Körung


Lerri von der Birkenheide (1982), Int.Ch. Dt. VDH. Ch. Dt.Klub Ch. BSg '84 ESg `84 FH Sch H3


Bogu von Inka (1981), ClubSg `86 Sch H3


Boris von Ascona (1981), Int.Ch. Dt. VDH. Ch. Dt.Klub Ch. BSg '83 FH Sch H3 Körung


Aric aus St. Märgen (1980), Sch H1


Cäsar vom Berin-Castell (1980), ClubSg `83 Sch H3


Estion von der Aheggmühle (1980), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. WeltSg `85 BSg `85 Sch H3 IPO I


Arko v.d. Lützinger Hohe (1979), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Sch H3


Bär von der Ordensburg (1979), Bundesleistungsieger `81 Sch H3 (& Goucho vom Schondratal)


Iwan vom Sandberg (1979), Dt.VDH.Ch. ESg `84 Sch H3


Torro von Inka (1976), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. FCI-WS '80 FH Sch H3


Krischan von der Kieler Förde (1975), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. DK Ch. WeltSg.`77 Sch H3


Arras vom Fucksberg (1972), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Sch H3



SUCZKI - BITCHES - HÜNDINNEN:


Cayenne vom Haselrieder Wald (2006), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. ClubSg `09


Hummel von der Tannenmühle (AUS) (2006), Öst.Ch. Dt.Klub Jd.Ch. Öst.Jd.Ch. Austrian Double Champion `07 ClubJdSg `07 Öst.ClubSg `09, SL.Sg `10, SL.ClubSg `10


Karima vom Gablitztal (AUS) (2006), Int.Ch. Öst.Ch. Öst.Jd.Ch. Öst.ClubSg `07 IPO 1


Heidje-Gafe vom Boddenland (2003), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Lux.Ch. NL.Ch. DK.Ch. VDH-ESg `07 VPG 3


Jule von der Spreewehrmühle (2003), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch.


Zelma vom Schondratal (2003), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. IPO 3 VPG 3


Aura-Fea von Almodis (2002), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. DK.Ch. NL.Ch. Lux.Ch. Öst.Ch. Dt.Klub Jd.Ch. Lux.Jd.Ch. ClubJdSg VPG 1


Oriflame Gasko Prim (2001), Int.Ch. IHF Ch. PL.Ch. SK.Ch. CR.Ch. FCI-ESg '03, PL ClubSg `05, Tschech.ClubSg '03, Tschech.Sgn '03, Mittle&Ost Europa Sg '03, ZVV1


Fanny von der Tannenmühle (AUS) (2001), Öst.Ch. IPO 3


Cate vom Illtal (2000), Dt.Klub Jd.Ch. ClubJdSg `01 VDH-EJdSg `01 BJdSg `01 BSg `03


Fillis von Jesses Meute (2000), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch.


Isha aus dem Emsland (2000), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. VDH-ESg `04


Kimba von der Hausbergkante (AUS) (2000), Öst.Ch. Öst.Jd.Ch. Öst.Sg `02 Öst.ClubJdSg `01


Lara van de Toverbergh (HOL) (2000), IHF Ch. Dt.VDH.Ch. NL.Ch. NL.Vet.Ch. VDH-ESg `05, BSg `04, NL.Sg `01 `04 `04 `08, NL.ClubSg `02, Belg.ClubSg `05, UK ClubSg `05, DK.ClubSg `05 `09, Crufts Sg `06, NL.Jd.Sg `01


Alaska von Wackerbarth (1999), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. VDH-ESg `02 ClubSg `03 IPO3


Bagheera vom Bohrertal (1999), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch.


Danja von der Tannenmühle (AUS) (1999), Int.Ch. Öst.Ch. Öst.Sg `04 FCI-ESg `05 FH3 IPO-FH Sch H3 IPO 3


L'eona d'ora vom Quellenhof (1999), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Lux.Ch. Schw.Ch. IPO 3 VPG 3


It.Ch. It.ClubSg `02 `03 Djerba von Ascona (1999)


FR.Ch. Djule von Ascona (1999)


Dt.VDH.Ch BH Do It Again von Ascona (1999)


Engela Barte Prim (CS) (ur. 1999), PL.Ch. SK Ch. SK ClubSg `01


Izaura Zelene Karpaty (CS) (1999), PL.Ch. CR.Jd.Ch.


Caya von Jesses Meute (1998), Dt.Klub Ch.


Freya vom Boddenland (1998), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. DK.Ch. NL.Ch. Lux.Ch. Öst.Ch. Dt.Klub Jd.Ch. WeltSg `01, Belg.Sg `01 VPG 3


Bisbee vom Garten der Freiheit (AUS) (1998), Öst.Ch. Öst.Jd.Ch. FH3 VPG 1


Bonita vom Garten der Freiheit (AUS) (1998), Öst.ClubSg `04 WeltSg `03 ClubSg `04


Fanny vom Boddenland (1998), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Lux.Ch. BSg `00


Farah vom Boddenland (1998), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Zentraleuropasieger `01 ESg `02 VPG 1


Floris vom Boddenland (1998), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch.


Arcadia von Ascona (1997), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Dt.Klub Jd.Ch. VDH-EJdSg `98 v-ce ClubJdSg `98 BSg `99 VDH-ESg `00 Sch H1


Hera vom Pleikershof (1997), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. IPO3 Sch H3


Neige (FR) (1997), Fr.Ch. Fr.Sg `99


Magic vom Nordsturm (AUS) (1996), Int.Ch. Öst.Ch. Dt.VDH.Ch. IPO 3 VPG 3


Basra vom Achenbach (1996), ClubJdSg `97


Floh vom Holter Berg (1996), ClubSg `00


Zita von Ascona (1996), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. BSg `01 ClubSg '03


Cilly von der Asseburg (1995), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Dt.Jugend Ch. HZD KlubSg.`99 `00


Ambra von der Tannenmühle (AUS) (1995), Int.Ch. Öst.Ch. IHF Ch. Öst.Jd.Ch. Öst.Sg `03 Öst.ClubSg `98 `03 FH3 Sch H1


Heila vom Blonden Stern (1995), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. BSg `98 VDH-ESg `99


Hovarian Gaudi (B) (1995), Belg.Ch. Lux.Ch. NL.Ch. FCI-ESg `98 FCI -EJdSg `97 Fr.Sg. Holland Winner `97 `98


Jinka des Trois Petits Diables (1995), Fr.Ch. Fr.Sg.`97


Ellis vom Boddenland (1994), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Lux.Ch. NL.Ch. DK.Ch. Dt.Klub Jd.Ch. BSg `00 ClubSg `98 VPG 1


Alta Ranunculus (FR) ( 1994), Int.Ch. FR.Ch. Lux.Ch. PL.Ch. 3 x FR.ClubSg `96`98`99 Belg.KlubSg `00 IPO 1


Aska vom Merzbacher Hof (1994), ClubSg `97


Garlett vom Hohefeld (1994), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch.


Arabella z Hradku Kunratic (CR) (1993), CR.Ch. CR-ClubSg


Vegas von Ascona (1993), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Lux.Ch. ClubSg `98 VDH-ESg `98 FCI-ESg `96 BSg `96 VDH-EJdSg `95 Sch H1


Venus von Ascona (1993), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch.Lux.Ch. WeltSg `96 Sch H3


Fian Fee vom Quellenhof (1993), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Lux.Ch. Sch H1


Eliza vom Blonden Stern (1992), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. VDH-ESg `95 ClubSg `95 `01 Sch H1


Hety Ex Mercator (1992), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Sch H1


Hova Bonde`s Frikka (1992), Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Sch H2


Viterklippers Elektra (S) (1992), Int.Ch. DK Ch. S.Ch. Fin.Ch. Sch H1


Baghira von den Nibelungen (1991), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Lux.Ch. WeltSg `95 FCI-ESg `93 `94 ClubSg `94 Sch H1


Eileen von Deutsch-City (AUS) (1991), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Öst.Ch. BJdSg `92 Sch H2


Lisa vom Klosterhof (S) (1991), S.Ch. DK Ch. N.Ch. FCI-Esg '07


Perdita von Ascona (1991), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Lux.Ch. Euro.Ch. BSg `95 FCI-ESg `95 ClubSg `96 Sch H3


Avanti von der Sperlingslust (1990), ClubSg `99


Ushihoff`s Haya (FIN) (1990), Int.Ch. Fin.Ch. IHF Ch. WeltSg `98 Sch H1


Dheelis vom Quellenhof (1989), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Lux.Ch. Sch H3


Lintrollets Jenna (S) (1989), Int.Ch. N.Ch. S.Ch. Nordic Winner `91 Swedish Winner `93 LP


Circe vom Enzblick (1986), Dt.VDH.Ch.


Bona Ex Mercator (1985), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Sch H1


Uelza von der Warthebrücke (1985), ESg `88 ClubSg `87 `88 `89 Sch H2


Alpha von Mollenberg (1980), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Lux.Ch. WeltSg ClubSg `85 Sch H1


Benita Graulund (1976), Int.Ch. Dt.VDH.Ch. Dt.Klub Ch. Sch H1